…siis tätä blogeissa pyörinyttä Chip It!– ohjelmaa.
Täysin en vakuuttunut värien oikeista sävyistä, mutta kiva ohjelma muuten. Varsinkin makkarin kohdalla paletin sävyt ovat aika tunkkasia ja tuota daalian sävyä ei ainakaan oma silmäni huoneesta löydä (kuten ei myöskään pinkkiä poikien huoneesta)!?! Mutta kokeile ihmeessä, on ilmainen ja todella helppokäyttöinen ohjelma!
Tried and tested 🙂 This free and easy tool instantly turns any picture into a palette using Sherwin-Williams paint colors.
Huomasin, että ohjelma poimii varjoalueelta, noita outoja sävyjä, mutta otin oikeuden omiin käsiini ja poistin kuvanmuokkauksella väärät chipit kokonaan pois ja osan väriä muutin itse oikeaksi. Ai miten niin perfektionisti??
Sulla onkin tuossa olohuoneessa kivan pehmeän, klassinen sisustus, tulee mieleen muutaman jenkkisuunnittelijan blogi 🙂 Kivan erilaista!
Kiitos Tuija kauniista sanoista 🙂 Juu itse olin sen verran laiska, etten ruvennut muokkailemaan….olis ehkä kannattanut?!?… 🙂
Ei olisi, tuollaiset lelut pitäisi sentään osata ottaa löysin rantein, eikä olla tällainen kireä tiukkis 🙂
No et sä Tuija miltään tiukkikselta ainakaan vaikuta 😀
Saman huomasin kuin Tuija että ohjelma otti ”olemattomia” sävyjä mukaan,esim. ikkunasta tulevan valon kajastuksen.
Teillä on kyllä niin kodikasta ja ”mutkattoman” oloista. Jaksan aina vaan ihastella sinun tauluasetelmiasi.ja yritän ottaa oppia 😀
Kiitos Ani, olipa kauniisti sanottu 🙂 Luulenpa että et tarvii yhtään lisäoppia, teidän koti on niin kaunis ja sun tuunailut ihan huippukamaa 😀